Surowce
Zasoby Surowcowe Europy
czwartek, 19 czerwiec 2008
I Międzynarodowa Debata Europejskiej Platformy Technologicznej Zrównoważonego Rozwoju Surowców Mineralnych z udziałem dr. Henryka Jacka Jezierskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska, Głównego Geologa Kraju.
 
Spotkanie będzie okazją do omówienia tematów dotyczących zrównoważonego rozwoju przemysłu wydobywczego surowców mineralnych w Europie. Planowane jest także omówienie spraw związanych m. in. z czystymi technologiami węglowymi, technologiami środowiskowymi i nowymi kierunkami zastosowania ich w sektorach budowlanym, drogowym i innych, w połączeniu z odzyskiem surowców użytecznych oraz recyklingiem odpadów, które powstają w przemyśle wydobywczym.

Podczas debaty dr Henryk Jacek Jezierski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Główny Geolog Kraju wystąpi z prezentacją pt. "Węgiel brunatny - czy będą powstawać w Polsce nowe kopalnie?"

Europejska Platforma Technologiczna Zrównoważonego Rozwoju Surowców Mineralnych została powołana w 2005r., zaś 16 maja 2008r. Komisja Europejska oficjalnie uznała ją jako równoprawną z innymi w obszarze nauki i innowacji. Jej celem jest stworzenie programu rozwoju nowoczesnego przemysłu surowców mineralnych w myśl zasady - "zero emisji, zero odpadów". Platforma stawia na zwiększenie ekologiczności produktów oraz ich produkcji, zmniejszenie zużycia materiałów i energii, zabezpieczenie w przyszłości dostaw i dostępu do  zasobów surowcowych oraz umocnienie ponownego użycia, odzysku i recyklingu surowców.

Źródło: mos.gov.pl
 

Reklama

Wiedzą jak nauczyć cię pływania, http://www.kreatywnanaukaplywania.pl to jest dobra oferta.

Wprost z rynku, klub studencki lublin zaprasza na piwko i dobrą impreze.